Handsfree do auta

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Přenos zvuku
bluetooth 
bluetooth 
bluetooth 
bluetooth 
bluetooth 
bluetooth 
bluetooth 
Doba nabíjení
3 hod
 
2 hod
2.5 hod
 
2 hod
 
Doba hovoru
20 hod
7 hod
5 hod
20 hod
16 hod
3 hod
7.5 hod
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 28 hlasy, průměrně 4.6 z 5

Telefonní hovor od maminky se prostě neignoruje. Jenomže jak to udělat, když zrovna řídíte a nemůžete si jen tak vzít do ruky telefon? S tímto problémem vám pomůže handsfree sada do auta, díky které budete moci zvedat mamince telefon, kdykoliv se vám na displeji objeví její jméno.

Handsfree do auta je praktické a užitečné nejen kvůli kontrolám od maminky, ale také v případě, že cestujete často na dlouhé vzdálenosti a přitom potřebujete řešit další věci, nebo jste jednoduše tak vytížení, že ani během řízení nemáte chvíli klid. Snadno vás takto dohoní kdokoliv, kdo zrovna bude potřebovat – šéf, manželka, děti, rodiče nebo aktivní telefonistky, nabízející vám různé věci včetně bambusových ponožek.

Sice kvůli nim by bylo vhodnější se handsfree v autě vyvarovat, ale pro ostatní je to určitě výhoda. Jak již překlad názvu napovídá, opravdu budete mít „volné ruce“, kdykoliv to budete potřebovat, přičemž handsfree jistě využijete i jinde, než jenom v autě. Klidně můžete rozmlouvat při chůzi na ulici nebo i v pohodlí domova, aniž byste přitom museli přestat dělat to, na čem pracujete.

Handsfree v autě – jak vypadá?

Handsfree do auta má mnoho podob, přičemž záleží jen na vás, která pro vás bude pohodlnější a také užitečnější. Mnoho moderních aut už má tuto technologii zabudovanou, takže si ani handsfree pořizovat vlastně nemusíte, protože výrobci už tuto otázku vyřešili za vás. V případě, že handsfree zabudované nemáte, snadno si ho můžete pořídit jako malé zařízení, které se nainstaluje do audio systému auta nebo v podobě GPS navigace, která má už tuto praktickou funkci v sobě.

Další možností je potom pořídit si klasické handsfree fungující přes bluetooth, které si budete moc vzít kamkoliv jinam, aniž byste byli omezeni jen na prostor v autě. V mnoha zemích je telefonování během řízení zakázané, na druhou stranu ale handsfree nikoliv. Mnohé studie ale prokázali, že rozptylování, které způsobuje normální telefon přitisknutý k uchu, je velmi podobné tomu, s handsfree. I když používáte během řízení handsfree, jste během jízdy nesoustředění a může dojít k nehodě, určitě tedy na to myslete předtím, než si handsfree pořídíte.

Jak handsfree poslouchá

Jak již bylo řečeno, handsfree znamená v překladu „volné ruce“, což znamená, že když řídíte, zvedání telefonu potřebujete věnovat jenom minimální pozornost. Některé kousky fungují snadno na ovládání hlasem, přičemž pokud máte handsfree spojené s audio systémem vašeho vozu, ozve se vám hlas telefonujícího z reproduktorů.

Další variantou je, že stisknete tlačítko a hovor snadno přijmete, což je přibližně stejná „námaha“, jako když chcete přepnout rádio.

Namakané handsfree a jeho schopnosti

Jelikož během řízení dochází k rušení z mnoha stran, je na handsfree kladen velký nárok ohledně potlačování rušivých elementů ve vašem okolí. Aby váš spolutelefonující neslyšel místo vás jenom troubení a túrování motoru, je nutné, aby handsfree umělo tento hluk „odsát“. Jenomže ne každé zařízení to umí tak dobře.

Pokud víte, že budete handsfree používat často, určitě se vám vyplatí do něho více investovat. Kvalitnější a dražší handsfree do auta vám totiž zajistí mnohem jasnější hovor, během kterého ani vy ani člověk na druhém konci nebudete rušeni ze svého okolí. Kromě odčerpání hluku kolem vás, musí handsfree zvládnout vyjasnit váš hlas, abyste byli pro druhého srozumitelní.

Další její funkcí je potlačení akustické ozvěny, která v mnoha případech může být také velmi nepříjemná. Handsfree určitě není jen tak nějaké udělátko, které vás má spojit s druhým telefonujícím, ale zároveň musí zajistit, aby váš hovor vůbec k něčemu byl a člověk na druhém konci vám jenom kvůli špatně odhlučněnému handsfree nemusel volat znovu.